Zdaniem Makowskiego, z każdej niepełnosprawności można „wyciągnąć wiele plusów”.
- W Warszawie musiałem stanąć na własne nogi. Był to naprawdę duży przeskok, szkoła życia – momentami ciężka. Były chwile zwątpienia – powiedział Makowski. – Rozpocząłem swoje drugie życie i chcę to wykorzystać – dodał.
Jak niewidomi są odbierani przez osoby ich otaczające? Paweł Urbański – wspinacz, podróżnik i coach – stwierdził, że jedna i druga strona mają swoją rolę do odegrania.
- Z jednej strony wiele osób jest ciekawych, chciałoby się dowiedzieć, czy pracuję na komputerze, czy robię inne rzeczy. Ale w tle jest obawa, czy to będzie pytanie nietaktowne – powiedział Urbański.
Środowiskowe domy samopomocy, zwane inaczej ośrodkami wsparcia, służą budowaniu sieci oparcia społecznego i przygotowują do życia w społeczeństwie oraz funkcjonowania w środowisku. Są przeznaczone dla osób przewlekle, psychicznie chorych i …
Środowiskowy Dom Samopomocy przy ulicy Kletówka 7a, został utworzony Uchwałą NR XL VIII/1066/2002 Rady Miasta Krosna z dnia 7 października 2002 roku. Celem działalności jest świadczenie usług opiekuńczych osobom z …
Galeria Miejska Arsenał zaprasza na wystawę Marca Tobiasa Winterhagena. Galeria Miejska Arsenał zaprasza na wystawę Marca Tobiasa Winterhagena, której tematem przewodnim jest niepełnosprawność. Wernisaż zaplanowano na 21 listopada o go